ELTE Innovációs Nap 2010

A konferencia kétszáznál több felsőoktatási innovációval foglalkozó szakembert vonzott. Kacskovics Imre az „ELTE Innovatív Kutatója” díjat vehette át az egyetem rektorától.2010. február 3-án ismét a Lágymányosi Campus adott otthont a negyedik alkalommal megszervezett ELTE Innovációs Nap rendezvénynek Az idei program sikerét a minden eddiginél nagyobb látogatói létszám igazolja: kétszáznál több felsőoktatási innovációval, kutatással, hasznosítással foglalkozó szakembert vonzott a konferencia, melynek elsődleges célja az egyetemen keletkezett tudás és alapkutatások gyakorlati hasznosításának ösztönzése. A résztvevők kiállítási standoknál ismerkedhettek meg az egyes innovatív vállalatok tevékenységével, az egyetem-ipar együttműködéssel, a PhD-hallgatók és az egyetemi nagyprojektek poszterekkel pedig szerepelhettek.A rendezvény első szekciója a kutatási pályázati lehetőségekkel foglalkozott a kutatóegyetemi koncepció tükrében. A második szekció előadói, az ELTE jelentősebb ipari partnerei tájékoztatták együttműködési elképzeléseikről a résztvevőket. A stratégiai együttműködési megállapodást közelmúltban aláírt MOL és a Sanofi aventis/Chinoin képviselői is vázolták konkrét terveiket. A délutáni szekció résztvevői a korai tőkebefektetések feltételeiről, a 2009-ben indult JEREMIE programról beszélgettek.Az ELTE Innovációs Nap 2010 rendezvényen Hudecz Ferenc rektor immár másodszor adta át az „ELTE Innovatív Kutatója” díjat, amellyel azon kutatóját kívánja minden évben díjazni az egyetem, aki leginkább hozzájárult az intézményünkben keletkezett műszaki, természettudományi, informatikai tudás az egyetem érdekében történő hasznosulásához. A díjat idén – a Találmányi Testület javaslata alapján – Kacskovics Imre, az Immunológiai Tanszék docense kapta, aki egyébként az ImmunoGenes Kft. tulajdonosaként a délutáni szekcióban előadást is tartott a befektetők meggyőzésének nehézségeiről, s egyben a vállalkozói oldal sikereiről.Kacskovics Imre kollégáival együtt 2007-ben egy olyan új eljárást fejlesztett ki, amelynek révén genetikailag módosított állatokban jelentősen növelni lehet az ellenanyag-termelés mennyiségét és hatékonyságát. Az eljárás hasznosítására kollegájával (Dr. Bősze Zsuzsanna, MBK) 2007-ben megalapították az ImmunoGenes Kft-t. Cégük az érintett intézetekkel, illetve azok vezetőivel (ELTE, MBK) 2008 januárjában kizárólagos hasznosítási szerződést kötött az intézmények tulajdonában lévő szellemi tulajdon hasznosítására. Az ígéretes technológia és annak megvalósítása iránti elkötelezettség hatására a kutatás-fejlesztésbe és hasznosításba sikerült nemzetközi szinten is elismert menedzsmentet, kiváló nemzetközi kutatókat, valamint hazai és külföldi magántőkét bevonni.

Hudecz Ferenc rektor, Orosz Magdolna tudományos és nemzetközi rektorhelyettes és Kacskovics Imre

2010.02.08.