A Duna-menti egyetemek a régió jövőjéért

Az ELTE rektora által beterjesztett, a DRC közgyűlésén elfogadott Újvidéki Nyilatkozat az egyetemeknek az EU Duna-régió Stratégiájában betöltött szerepével foglalkozik.Közös nyilatkozatot fogadtak el a tagegyetemek a Duna-menti Rektori Konferencia (DRC) – a Duna-régió legnagyobb regionális szintű egyetemi hálózata – éves közgyűlésén Újvidéken, 2010. február 6-án. Az Újvidéki nyilatkozatot, amely „Az egyetemek szerepe az EU Duna-régió Stratégiájában” alcímet viseli, Hudecz Ferenc, az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektora terjesztette elő. 2009-ben az ELTE rektora töltötte be a DRC elnöki tisztjét, az évente új partneregyetemre háruló vezetői feladatok átadására szintén az Újvidéki Egyetemen került sor a konferencia keretében.A nyilatkozatban a DRC közgyűlésének résztvevői a régió további sikeres fejlődése érdekében szorgalmazzák a tágan értett Duna-régió egyetemei közti intenzív hálózatépítést és együttműködést, valamint az egyetemek és a régióban működő politikai intézmények és társadalmi testületek közötti együttműködés erősítését. Az aláírók – a szervezet elnöksége és állandó bizottsága – az Újvidéki Nyilatkozattal fejezik ki szándékukat, hogy segítsék az EU Duna-régió Stratégiájának megalkotását, különös tekintettel a kutatást, oktatást és technológiatranszfert érintő részekre.

2010.02.11.