Voigt Vilmos a Tartui Egyetem díszdoktora lesz

Az ELTE egyetemi tanára 2010. december 1-én veheti át a kitüntető címet Észtországban.

2010. május 28-án döntött a Tartui Egyetem tanácsa arról, hogy díszdoktori címet adományoz Voigt Vilmosnak, az ELTE BTK Folklore Tanszék egyetemi tanárának, a tudós kiemelkedő tudományos munkássága és eredményei elismeréseként a folklorisztika és a szemiotika területén. A megtisztelő cím átadására 2010. december 1-én kerül majd sor. Voigt Vilmos először 1964-ben járt a Tartui Egyetemen, azóta többször is tanított ott.

A Tartui Egyetem Észtország legrégebbi és legtekintélyesebb egyeteme, 1632 óta működik, 91 éve észt nemzeti egyetemként. Folklorisztika és szemiotika tanszékei nemzetközi elismertségnek örvendenek, a tartui szemiatikai iskola megteremtője például Jurij Lotman neves irodalomtudós volt.

Tartui Egyetem

2010.06.28.