Kitüntetéses doktort avatott az ELTE-n a köztársasági elnök

Az ELTE Kémiai Doktori Iskolájában végzett Rokob Tibor András 2010. október 7-én kapta meg az aranygyűrűt Schmitt Páltól.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Kémia Doktori Iskolájának hallgatója, Rokob Tibor András teljesítette a doktori iskola követelményeit és azokat a feltételeket is, amelyek alapján elnyerheti a Köztársasági Elnök által adományozható Promotio sub auspiciis praesidentis Rei Publicae kitüntető címet. Ez a cím olyan személynek adható, aki a középiskolai, egyetemi és doktori tanulmányait végig kiváló eredménnyel végezte, és doktori disszertációja is summa cum laude minősítésű.

A kitüntetéses doktorok avatásukkor a Magyar Köztársaság címerével ellátott, 14 karátos aranygyűrűt kapnak kitüntetésként. Az aranygyűrűt Rokob Tibor András 2010. október 7-én az ELTE Aula Magnában, ünnepi doktoravató szenátusi ülésen vehette át Schmitt Pál köztársasági elnöktől.

Kattintson a képre a galéria megtekintéséhez

2010.10.07.