Színváltások 6.

11/13 - 11/17

2010. november 13. - 2010. november 17.

11/13 - 11/17

2010. november 13. - 2010. november 17.

2007-ben, az ELTE egykori Egyetemi Színpadának 50 éves jubileuma alkalmából indult el ez a hiánypótló fesztivál, mely az ország egyetemein működő színházi csoportok legfrissebb előadásait gyűjti csokorba, és mutatja be a budapesti közönségnek. Az intézményhez kötődés ugyanakkor nem szigorú feltétel: a Színváltások inkább egy korosztály fesztiválja.

A korábban évente kétszer megrendezett szemle most egy év után ismét izgalmas előadásokat kínál az érdeklődőknek. Az ELTE 375 éves jubileumi programjába illeszkedő fesztiválra az ország minden tájáról érkeznek egyetemi színházak: Szegedről, Pécsről, Debrecenből, Veszprémből és Budapestről, valamint olyan fiatalokból álló csoportok, akik szellemiségük okán ide tartoznak: Celldömölkről, Gyöngyösről és Inárcsról is.

A színes programban klasszikus művek sajátos feldolgozása (Csongor és Tünde, Oberon világai, Játsszunk Oidipuszt!, Szép Ernő: Május) éppúgy szerepel, mint modern művek adaptációi (Az ötös számú vágóhíd, Kaspar, Marquez-maraton). A gyerekek sem maradnak program nélkül: a Szegedi Egyetemi Színház A félszárnyú tündérek völgye című előadására bátran jöhetnek a kisebbek is! A szervezők az előadások mellett kiállításokkal, szakmai beszélgetésekkel, koncertekkel és igazi fesztiválhangulattal várják az érdeklődőket, valamint az utolsó napon egy különleges, improvizációs színészversenyt is rendeznek a fellépő társulatok számára.

A Színváltások fesztivál kiemelt támogatója az Eötvös Loránd Tudományegyetem. A fesztivált a Radikális Szabadidő Színház szervezi.

Helyszínek: Sirály (Király u. 50.), Tűzraktér (Hegedű u. 3.), West-Balkán (Nyugati tér 1-2.)

Rendhagyó jegyárak:
1 előadás: 1000 Ft