Kerekasztal az együttműködésről

2010. november 16.

ELTE Tanári Klub (1056 Budapest, Szerb utca 21-23. I. em. 35.)

2010. november 16. -

ELTE Tanári Klub (1056 Budapest, Szerb utca 21-23. I. em. 35.)

ELTE Multidiszciplináris Műhely 2010. november 16-án. Témája az „együttműködés”.

A hivatalosan kollektivista ideológiájú évtizedek után érthetően az érdektagoltság és versengés fogalmai nyertek teret a hazai közgondolkodásban. Azonban mostanára egyre több konfliktus, kudarc és magának a versenyképességnek a romlása is éppen az együttműködés hiányával magyarázható. A többirányú szakmai megközelítésekkel a közösség, a kommunikáció, a jogkövetés valamint az elosztott hálózatok szemszögéből vizsgáljuk az együttműködés hatóerejét és szerepét az egyéni és társas stratégiákban, tevékenységben és problémamegoldásban a Tudós Klub sorozat következő Multidiszciplináris Műhelyében. Résztvevők: Benczúr András egyetemi tanár, tanszékvezető (IK Információs Rendszerek Tanszék), Gyulavári Ágnes adjunktus (ÁJTK, Jogszociológiai Tanszék), Fülöp Márta egyetemi tanár (PPK Társadalom- és Neveléspszichológiai Tanszék) és Síklaki István habil. egyetemi docens, tanszékvezető (TáTK Szociálpszichológiai Tanszék).

A beszélgetést vezeti: Fábri György rektorhelyettes.

Időpont: 2010. november 16. 18:00
Helyszín: ELTE Tanári Klub (1056 Budapest, Szerb u. 21-23.)