Tanárképzési Nap

2011. február 04.

2011. február 04. -

A pedagógusképzés rendszerének átalakítása kiemelt fontosságú kérdése lett a felsőoktatási törvény előkészítésének. Ezért a törvénykoncepció újragondolásának időszakában különösen aktuális a meghatározó szakmai és szakmapolitikai csoportok eltérő álláspontjának megvitatása. Erre kínál alkalmat az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem közös rendezvénye, amelyet a Pázmány Campusán, Piliscsabán rendeznek 2011. február 4-én.

A tanácskozáson, ahol az országos felsőoktatás-politika és az egyetemek vezető képviselői is megjelennek, olyan témákról lesz szó, mint a módszertani és szakos képzések megújítása, a többciklusú és osztatlan képzés szabályozási lehetőségei vagy a média tanár-képe. A szakterület markáns véleményeket képviselő kiválóságai pódiumbeszélgetéseken találkoznak egymással a helyszíni, és (az internetes közvetítés révén) a szélesebb közönség előtt is.

Időpont: 2011. február 4. 9:30
Helyszín: PPKE BTK, Stephaneum Auditorium Maximum, Stephaneum Aula (2087 Piliscsaba-Klotildliget, Egyetem u 1.)