Polányi-díjat kapott Turányi Tamás

Az ELTE Kémiai Intézetének egyetemi tanárát az MTA Kémiai Tudományok Osztálya díjazta eddigi munkásságáért.

A Polányi Mihály-díj Kuratóriumának javaslatára az MTA Kémiai Tudományok Osztálya a 2010. évi Polányi-díjat Turányi Tamásnak, az ELTE Természettudományi Kar Kémiai Intézete egyetemi tanárának, míg az ifjúsági díjat Szabó Tamásnak (Szegedi Tudományegyetem) ítélte. A díj átadására az MTA Kémiai Osztálya és az MTA Fizikai-kémiai és Szervetlen Kémiai Bizottság ünnepi ülésén, 2011. március 11-én 11 órakor kerül sor az MTA Székház Kistermében. Az ünnepi ülésen a díjazottak egy-egy körülbelül 45 perces előadást tartanak.

Turányi Tamás eddigi tudományos munkássága elismeréseként részesült a díjban. A professzor oktatói-kutatói tevékenysége mellett az „Európai Léptékkel a Tudásért, ELTE” kutatóegyetemi projektben is részt vesz. Kutatócsoportja reakciókinetikai szimulációkkal foglalkozik.

A Polányi Mihály (1891–1976) fiziko-kémikusról elnevezett díjat a MTA Kémiai Tudományok Osztálya 1994-óta ítéli oda azoknak a kémikusoknak, akik Polányi Mihály kutatási eredményeinek nyomán haladva jelentős eredményeket értek el a fizikai kémia területén. A Polányi Mihály fődíjat és az ifjúsági díjat története során az ELTE TTK Kémiai Intézetének már több kutatója is elnyerte.

ELTE TTK Kémiai Intézet

2011.03.02.