Lazar Fleishman az ELTE BTK-n

2011. április 04.

2011. április 04. -

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/D, Alagsori Tanácsterem)

Az orosz modernizmus kutatója, Borisz Paszternak monográfusa öt előadást tart 2011. április 4–8. között.

Az „Európai Léptékkel a Tudásért, ELTE” TÁMOP vendégprofesszori pályázat keretében 2011. áprilisban az ELTE Bölcsészettudományi Karára látogat Lazar Fleishman, a Standford University professzora. Az orosz modernizmus és avantgárd korának nemzetközi hírű kutatója, Borisz Paszternak életművének monográfusa április 4. és 8. között minden nap előadást tart az ELTE-n, hármat orosz, kettőt angol nyelven. Témájuk az orosz futurista költészet, Majakovszkij, Borisz és Leonyid Paszternak, a 20. század eleji orosz művészet, valamint a Zsivágó doktor kiadása körüli botrányok. Minden érdeklődőt szeretettel vár az „Orosz irodalom és kultúra Kelet és Nyugat vonzásában” című PhD program!

Program:

2011. április 4.
Paszternak és Majakovszkij korai költészete. Költői rendszerük összevetése a különböző művészeti ágakhoz (zene, festészet) való viszonyuk alapján (orosz nyelven)

2011. április 5.
Paszternak „Csornij bokal” (1914) című írásának helye az orosz futurizmus irodalmi vitáiban (orosz nyelven)

2011. április 6.
Paszternak korai költészetének poétikája (orosz nyelven)

2011. április 7.
Literature and the “Cold War”: The Peregrinations of Pasternak's Doctor Zhivago. (angol nyelven)

2011. április 8.
Leonid Pasternak and the Rise of Jewish Art in Early 20th Century. (angol nyelven)

Meghívó és részletes program