Humboldt Kutatási Díjat kapott Tél Tamás

Az Elméleti Fizikai Tanszék egyetemi tanára tudományos életútjának elismeréseként kapta a rangos díjat.

Humboldt Kutatási Díjat kapott Dr. Tél Tamás, az Elméleti Fizikai Tanszék egyetemi tanára. A fizikus azután kapta meg a rangos díjat, hogy Dr. Ulrike Feudel, az Oldenburgi Egyetem professzora felterjesztette. A díj a kutató teljes tudományos életútjának elismerését fejezi ki, 60 ezer euró pénzjutalommal jár. Ezen kívül a díjazottat meghívják, hogy hat-tizenkét hónapon át szabadon választott kutatási projekteket valósítson meg Németországban, a helyi szakértőkkel együttműködve. A díj célja így a kutató által elért tudományos eredmények elismerésén kívül a nemzetközi tudományos együttműködések megerősítése.

Bővebben a díjról a Humboldt Alapítvány honlapján
Tél Tamás honlapja