Az ELTE 2011-ben is a felvételi listák élén

Az Eötvös Loránd Tudományegyetemre 2011-ben összesen 26558-an jelentkeztek (ez az összes jelentkezés – 271056 – 9,8%-a), az intézmény valamelyik képzését 15109-en jelölték meg első helyen (10,75%). Ezekkel a számokkal – amelyek lényegében megegyeznek a tavalyi eredménnyel - az ELTE az országos jelentkezési adatok alapján idén is az első az intézmények rangsorában. Az alapképzésre jelentkezők száma 17536, mesterképzésre 5552 volt. A rangsorban az ELTE-t a Debreceni Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, majd a Pécsi Tudományegyetem követi, ezek részesedése 6–7% körül mozog; az ötödik helyre pedig a Budapesti Gazdasági Főiskola került.

A karok szerinti felosztás szerint az ELTE karai közül az összes jelentkező közül legtöbben a BTK-ra (6944), a PPK-ra (5517) és a TTK-ra (4603) jelentkeztek. Az összes jelentkezések rangsorában ezzel 2011-ben ismét az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara áll az első helyen, a Pedagógiai és Pszichológiai Kar a hetedik helyen szerepel, a Természettudományi Kar pedig éppen kicsúszott a top 10-ből. Az elsőhelyes jelentkezések rangsorában az ELTE BTK a 2., az ELTE PPK pedig a 3. helyen szerepel a  Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kara mögött. Az összes mester jelentkezések száma alapján felállított rangsorban megfordul a két legnépszerűbb ELTE kar sorrendje: itt a PPK vezeti az országos listát, a BTK a második helyezett, a top 10-es lista utolsó helyére pedig felfért még az ELTE Társadalomtudományi Kara is.

Az általános felvételi eljárásban jelentkezők száma 2011-ben 140594, néhány százzal meghaladva a tavalyit. Első helyen alapképzésre 95620-an, osztatlan képzésre 10622-en,  felsőfokú szakképzésre 8843-an, mesterszakokra pedig 25509-en jelentkeztek. A legnépszerűbb alapszakok a gazdálkodási és menedzsment, a turizmus-vendéglátás, valamint a pénzügy és számvitel voltak; az ELTE profiljába tartozó  kommunikáció és médiatudomány a hetedik, a pszichológia pedig a kilencedik helyre került 2011-ben. A mesterszakok népszerűségi listáját toronymagasan vezeti a tanár szak, ezt a dobogón a vezetés és szervezés, majd a nemzetközi tanulmányok követik.

További adatok a Felvi.hu-n

2011.04.08.