Kutatók Éjszakája 2007

Végre újra kinyílnak a laboratóriumok ajtói, a kutatók kibújnak fehér köpenyükből, és hétköznapi nyelvre fordítják le tudományos kutatásaik eredményeit.
Szeptember 28-án 9.30-kor Dr. Fodor György a PPKE rektora nyitja meg a Kutatók Éjszakáját az ELTE Egyetemi Könyvtárának Dísztermében.

Az ELTE húsz programja közül kedvcsinálóként kettőt ajánlunk:

Az Állam- és Jogtudományi karon 15 órától egy képzelt bűnügyet követhetünk nyomon: tanúi lehetünk egy balesetnek, szakértők segítségével egy emberölés helyszínét tanulmányozhatjuk, orvosszakértői előadáson és hazugságvizsgálaton vehetünk részt. Délután az ügyészség ismerteti a vádiratot, este pedig elkezdődik a per, ahol a bíró ítéletet hoz.

A Természettudományi Karon 17.30-tól a Kémai Intézet „Kinek mágia, kinek tudomány” címmel a mindennapjainkat átszövő szivárványszínű kémiát mutatja be. Látható lesz a naplemente délben, a lombikba varázsolt szentjánosbogárfény; a „részeges" gyertya és az örökké szomjas kacsa.

További ELTE-s programok letölthetőek

.