Országos Csapatbajnok az ELTE–BEAC csapata

A 2009-es bronzérem után idén már a dobogó legfelső fokára állhatott a Polythlon Klub rövidtávú duatlon csapata. A több éves közös edzésmunka és csapatszellem eredményeként legjobbjaink a 8 km futás, 40 km kerékpározás és 4 km futásból álló távon a profikat felvonultató egyesületeket is maguk mögé utasították. Kis Gyula (PPK), Pálfy Máté (TTK), Nyári József – és szorosan a nyomukban Margull Dániel (TTK) – kiváló egyéni teljesítményt nyújtva küzdöttek meg a festői Orfű dombjaival.

A győztes csapat a Kupával (forrás: Triatlon.hu)

A hallgatók országos sikere nem a véletlen műve. A 2007 óta építkező klub szisztematikusan keresi és felkarolja az amatőr versenyzőket. Akkor a TáTK és a PPK egy-egy diákja jutott be a Győrben rendezett Duatlon Világbajnokság amatőr (korcsoportos) futamaira, mostanra viszont a hazai felnőtt (elit) mezőnynek is számolnia kell a tanulás mellett sportoló hallgatóink eredményeivel.

Hőseink nem csak a sport és a tanulás mesterei, de négy nappal az OB előtt ugyanők még a IV. esti Polythlon Dunaparti Félmaraton (ePDF) szervezésének leglelkesebb önkénteseiként dolgoztak, illetve Kis Gyula Budapesti Universitas ezüstérmet szerzett az erős mezőnyben. Az ePDF ebben az évben megújult, duatlon és minimaraton versennyel egészült ki, ami immár 100 főre duzzasztotta a résztvevők számát. Köztük találjuk meg azokat az ELTE-s hobbifutókat és amatőröket, akik a klubélet utánpótlását jelentik. Ez az igazi toborzás, amikor barátságos háziversenyeken mutatkozhatnak be az érdeklődők!

Az egyéni tettekre visszatérve, a Duatlon OB-n Kis Gyula ezüstérmes, Pálfy Máté pedig a még „pontszerző” 6. helyen végzett. Mindketten sportszervezőként edzéseket tartanak az EHÖK támogatásával, így eredményük nem csak személyes siker, de példamutatás is. A sport fontosságára hívja fel a figyelmet, és arra, hogy napi rendszerességgel mi is tegyünk meg mindent saját testünkért és egészségünkért.

Kis Gyula (PPK) OB ezüstérmes (forrás Triatlonmagazin.hu)

A rendszeres és változatos mozgás egyik motivált és közösségépítő tere a klub, ahol nem csak heti tíz edzés közül választhatnak az ide járó ELTE-sek, de több mint évi 200 futó-, úszó-, kerékpár- és multisport-versenyt kínálnak az érdeklődőknek. Edzéstervek, táplálkozási tanácsok, edzőtáborok és kiegészítő programok színesítik a csatlakozók szabadidejét. A triatlon egy életforma, amit nem lehet megunni, épp ezért nem is lehet abbahagyni. Az „ép testért” megéri! (további információk itt: http://polythlon.elte.hu)

diespiter

2011.04.21.