Sportos névadónkra emlékeztünk – Jubileumi 5vös 5km

Idén májusban huszadik alkalommal állhattak rajthoz egyetemünk nyolc karának hallgatói és dolgozói a Lágymányosi Campuson megrendezett 5vös 5km futóversenyen. Az ELTE falain is túlmutató népszerűséget a kiemelkedő létszámon kívül mi sem jelzi jobban, mint hogy a BEAC szervezésében velünk futott Talmácsi Gábor motoros világbajnok is.

Talma is velünk futott – sport az egészségért

A jubileumot soha nem látott indulási kedvvel koronázták meg a résztvevők, a szervezők több mint 350 rajtszámot oszthattak ki. Csodálkozni azért nem kell ezen a létszámon, az 5vös5 remek verseny, hiszen amellett, hogy az amatőr és profi sportolók itt félévente lemérhetik saját fejlődésüket, olyan külön izgalmakat rejtő kategóriákban is összemérhetik erejüket, mint a karok vagy a tanszékek közötti versengés, az ELTE-dolgozók különversenye vagy a legsportosabb ELTE-család kitüntető címe.

A lányok a győzelemre készülnek – Koronika Judit, ELTE aranyérmes

Az ELTE-s férfiak versenyét az abszolút győzelmet is bezsebelő BEAC-os atléta, Csere Gáspár (PPK) nyerte, második helyen Borsányi Dániel (TTK), harmadikként pedig Szabó Gábor (TTK) végzett. A hölgyek közül a TTK-s Koronika Judit futott be elsőként, őt követte a PPK-s Csillag Zsófia és a TáTK-os Csere Sára. Az ELTE dolgozók versenyében a TTK-sok bérelték ki maguknak a dobogót, a férfiaknál Szabó András, Derényi Imre, Rapali Péter volt a befutási sorrend, a nőknél Csibra Klára, Kovács Erika Renáta és Tóth Erzsébet szerezte meg az érmes pozíciókat.

Hajtásban az üldözőboly – különböző karok és lábak – Kis Gyula (PPK), Borsányi Dániel (TTK)

A versenyt 2000-ben útjára indító Horváth Ákos (TTK) az oktatók között stílszerűen az ötödik helyen futott célba. Külön öröm, hogy az első években még néhány fős oktatói-dolgozói létszám mostanra 40 fölé emelkedett, tanszékvezetők és professzorok egyaránt kiveszik részüket a futásból és a csapatszervezésből is. A legidősebb résztvevő pedig az a 78 éves Kenyér Imre volt, aki 40 évesen az egészséges életmód jegyében kezdte el a rendszeres mozgást.

A legnagyobb ELTE-s sportverseny – előtérben Horváth Ákos alapító

A legsportosabb kar címet idén a PPK (Csere Gáspár, Kis Gyula, Dorner László) nyerte el, mindössze 8 másodperccel megelőzve a TTK-t. Mindkét kar legjobb 3-3 futója 18 perc alatt teljesítette a távot. A bronzérmet a TáTK szerezte meg, szorosan a nyomában a többi karunk hallgatóival. A legsportosabb tanszék címet nyolcadszor is a biokémikusok nyerték el, a legtöbb futót indító csapat pedig az ELTE–BEAC Polythlon Triatlon Klub lett. Egyetemünk legsportosabb családjának immáron tizedszer is a Székely família bizonyult.

Professzoraink is velünk futottak –
Mindszenty Andrea (TTK)

Az ELTE-s lányok szépek és kitartóak –
Böröcz Anna (TTK)

Az 5vös5 újfent demonstrálta az amatőr sport erejét, a mostani versenyen is számos hallgató tette meg az első lépést a rendszeres mozgás és egy egészségesebb életmód felé. Idén egy új motiváló eszközt is bevezettek a szervezők: külön díjazzák azokat, akik legalább 5 alkalommal teljesítik az 5vös5-öt. Csak remélni tudjuk, hogy a visszajárók tábora rohamosan nőni fog, az 5vös5 megmarad egy jó hangulatú, sportos összejövetelnek!