Apáczais diák az Ifjúsági Innovációs Verseny győztesei között

Három gimnazista és egy szakközépiskolás fiatal ért el első helyezést a 20. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyen. A legjobbakat 2011. június 8-án díjazták, majd a díjazott pályamunkákat kétnapos kiállításon mutatták be a Millenárison június 8-9-én. Első helyezést ért el Biró Enikő az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziumból, Erdélyi Soma és Lipécz Ádám a soproni Széchenyi István és a sárospataki Árpád Vezér Gimnáziumból, illetve Ócsvári Áron a szintén fővárosi Neumann János Szakközépiskolából. Az 1992-es születésű Biró Enikő (1992) pályamunkájának címe Új terápiás lehetőség vizsgálata sclerosis multiplexben, konzulense  Toldi Gergely volt.

Az Európai Unió 1988 óta szervezi hivatalosan a Fiatal Tudósok Versenyét, melynek célja, hogy előmozdítsa a 15-20 év közötti fiatal tudósjelöltek együttműködését, és hozzájáruljon az ígéretes fiatal tehetségek fejlődéséhez. Az EU-döntő lehetőséget nyújt a legjobban szerepelt fiatalok számára, hogy bemutassák tudományos eredményeiket, és összemérjék tudásukat kortársaikkal.

A magyar versenyre idén 91 pályázat érkezett, a zsűri 60 pályázatot fogadott el. A verseny második szakaszában a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) menedzserei tanácsadással, konzultációk szervezésével segítették a továbbjutott versenyzőket a kidolgozásban. A tudományosan megalapozott, részletesen kidolgozott pályázatokat május 4-ig kellett beküldeni a verseny titkárságára. A bírálóbizottság május 20-án megtartott ülésén három első, három második, négy harmadik, illetve három különdíjat ítélt oda. A három első és a három második helyezett által megjelölt egy-egy tanár egyszeri százezer forintos ösztöndíjban részesült. A zsűri döntése nyomán a szeptember 23-28. között Helsinkiben megrendezendő 22. EU Contest for Young Scientists európai döntőben a három első helyezett pályázat képviselheti Magyarországot.

Forrás: edupress

2011.06.09.