13 ELTE-s kapott Pro Scientia Aranyérmet

A Pro Scientia Aranyéremre 2011-ben beérkezett 260 pályázat közül az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) szakmai bizottságai 75-t terjesztettek fel a Pro Scientia Aranyérem Odaítélő Bizottság és három döntés-előkészítő bizottságának döntésre. A Pro Scientia Aranyérmet 45 hallgatónak ítélték oda. A díjazottak között 13 ELTE-st találunk, ez az összes díjazott közel 30%-a.

ELTE-s díjazottak

Nagy Péter

Tanulás- és Tanításmódszertani - Tudástechnológiai

Deme Anna

Pro Scientia Aranyérem kitüntetésben az a fiatal részesülhet, aki tanulmányai során és az általa választott szakmai területen kiemelkedő teljesítményt nyújtott, és arról pályamunkák, előadások vagy irodalmi, művészeti és tudományos alkotások formájában számot adott. Az aranyérem tehát nem egy-egy konferencián bemutatott előadást, pályamunkát ismer el, hanem a hallgatói összteljesítmény alapján a kiemelkedő egyéniséget. Az első odaítélést (1989) követően két évenként országosan 45 érem kerülhet kiosztásra. Pályázatot csak az aktuális vagy korábbi Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) első helyezést elérő fiatalok nyújthatnak be.

OTDT

2011.07.04.