Ismét a világ ötszáz legjobbja között az ELTE

A sanghaji Academic Ranking of World Universities 2011-es listájára az ELTE-n kívül Magyarországról csak a Szegedi Tudományegyetem került fel.

Elkészült a sanghaji Academic Ranking of World Universities (ARWU) 2011-es listája: a világ ötszáz legjobb felsőoktatási intézménye közé idén is bekerült az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem. Mindkét intézmény a 301. és a 400. hely között szerepel az ARWU-rangsorban, amelyet 2003 óta minden évben összeállít a sanghaji Jiao Tong University. A lista készítői százpontos rendszerben értékelik az oktatók és az egykori hallgatók szakmai elismertségét, a publikációk számát és idézési gyakoriságát.

A rangsor élén idén is a Harvard áll (maximális pontszámmal), a top tízbe került a Stanford, a MIT, a Berkeley, a Cambridge, a CalTech, a Princeton, a Columbia, a chicagói egyetem és az Oxford is. A brit egyetemeken kívül Európában a legjobb eredményt a zürichi Eidgenössische Technische Hochschule, a francia Paris-Sud, valamint az Université Pierre et Marie Curie érte el. Az ázsiai intézmények közül a japán – a tokiói és a kiotói – egyetemek kapták a legtöbb pontot, de az ötszáz legjobb közé bejutott kínai intézmények száma is egyre nő, idén harmincöt szerepel az rangsorban. A szomszédos országok közül Horvátország okozta a legnagyobb meglepetést, a zágrábi egyetem először került fel a sanghaji listára, míg romániai és ukrán intézmény nem jutott be az ötszáz legjobb közé.

Forrás: eduline

2011.08.22.