Kalina Gergely maradt az EHÖK elnöke

Kalina Gergely továbbra is az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat elnöke. 2011. szeptember 20-án az ELTE Szenátusi Termében az EHÖK Küldöttgyűlés második alkalommal szavazott bizalmat az elnöknek és csapatának.

„Meglátásom szerint az elkövetkező évben mindent annak kell alárendelnünk, hogy az új felsőoktatási törvény olyan jogszabállyá váljon, amely a hallgatói mozgalom története folyamán megteremtett és kiharcolt jogokat megőrzi. Mindannyiunk felelőssége, hogy a közös cél elérése érdekében félretegyük az esetleges nézetkülönbségeinket és egységet alkossunk, ugyanis a most végzett tevékenységünk sokszorosan kihat az utánunk következő generációk életére is” – zárta több mint ötven oldalas elnöki programját Kalina Gergely.

A tanulmányi terület munkájának középpontjában az új szabályzatok elkészítése áll. Előrehaladt állapotban van az ELTE új tanulmányi rendszerének bevezetése is, ebben a legnagyobb felhasználói tábort jelentő hallgatók minden igényét kielégítő funkciók beépítését kell kiharcolni, mint a digitális index, a hallgatói gyűjtőszámla, vagy az integrált könyvtári kölcsönzéskezelés. Az ELTE hallgatói önkormányzata a drasztikus elvonások ellenére is az elkezdett informatikai és infrastrukturális fejlesztések mellett teszi le voksát – áll a programban.

Forrás: ELTE Online

2011.09.26.