Bioetikáról, közérthetően

2011. október 05.

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4. I-épület 208.)

2011. október 05. -

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4. I-épület 208.)

A Magyar Bioetikai Egyesület és az ELTE BTK Filozófiai Intézete „Tudomány és etika: A bioetika aktuális kérdései” címmel nyilvános előadássorozatot szervez, melynek során kiváló hazai bioetikusok, illetve kutatók tartanak előadást a tudomány és az egészségügy etikai dilemmáiról.

A hetente jelentkező sorozat első rendezvényére 2011. október 5-én kerül sor, a Bevezetés a bioetikába című előadást a SOTE Magatartástudományi Intézetének igazgatója, Kovács József tartja. A programot Szántó Veronika, az ELTE Filozófiai Intézetének tudományos segédmunkatársa, az „Európai Léptékkel a Tudásért, ELTE” kutatóegyetemi projekt ösztöndíjasa koordinálja.

A bioetika olyan interdiszciplináris tudományág, amelynek kérdésfeltevései egyedülálló perspektívát nyújtanak a közönségnek. A program összeállításakor a szervezők fontosnak tartották, hogy a mindennapok témáit járják körül az előadók, így szó lesz a génmódosított növényekről, az állatkísérletekről és az őssejt-kutatásokról is.

Az előadássorozat októberi programja:

Október 5.Kovács József, SOTE – Bevezetés a bioetikába
Október 12. Venetianer Pál, Szegedi Biológiai Központ – Génmódosított növények: hisztéria és valóság
Október 19. Bognár Gergely, New York University, CEU – Az élet értéke: az igazságos egészségügyi rendszer lehetőségeiről
Október 26. Ropolyi László, ELTE TTK – Technika és etika

Időpont: 17:30
Helyszín: ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4. I-épület 208.)

Korábban: Bioetikai kutatások a BTK-n  – Interjú Szántó Veronika ökofilozófussal

ELTE Kutatóegyetem