Első helyen végzett az ELTE férfi csapata

Első helyen végzett az ELTE férfi csapata az év legnagyobb hazai futóeseményén, a 26. Spar Budapest Nemzetközi Maratonon. 2011. október 2-án Beda Szabolcs, Pach Péter Pál (TTK matematikus) és Szabó Gábor (TTK környezettan) hármasa állhatott a dobogó legfelső fokára, végül 8:00:28-as összidővel értek célba. Az egyesület legjobb női maratonistái – Szojka Szilvia (BTK sinológus), Korenovszkij Júlia és Fischer Anita – bronzérmesek lettek a csapat OB-n. Nem az első országos sikere ez az ELTE-BEAC Polythlon Triatlon Klub keretein belül működő Sashegyi Gepárdok futókörnek, idén arany és ezüstérmet szereztek az Ironman OB váltóversenyén (Beda Szabolcs és Szabó Gábor), a BEAC atlétái mögött a 3. helyen végeztek a Maraton-váltón, és ugyanitt az Ultrabalaton váltóversenyén is. Szabó Gábor ebben az évben megnyerte a Ciprus Maratont és – több hazai verseny mellett – az 58 km-es Terep OB-t, amelynek a Világbajnokságán is indulhatott.

A hazai maratoni csapatversenyek 67 éves történetében első alkalommal nyert egyetemi amatőr futócsapat országos bajnokságot. A Vasas öt éves győzelmi sorozatát törte meg az ELTE-BEAC keretei között, Szabó Gábor (2009-es egyéni OB ezüstérmes) vezetésével készülő hallgatói futókör.