Sikeresen pályázott tananyagfejlesztésre az ELTE

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség nemrégiben közzétette a „Képzés- és tartalomfejlesztés, képzők képzése, különös tekintettel a matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai képzésekre és azok fejlesztésére” pályázaton (TÁMOP 4.1.2.A/1-11/1) támogatást nyert projektek listáját. A konstrukció célja, hogy lehetőséget teremtsen a felsőoktatási intézményeknek arra, hogy megújítsák és bővítsék képzési kapacitásaikat a tananyagfejlesztés és ehhez kapcsolódó tartalomfejlesztés révén.

Az ELTE nyolc benyújtott pályázata közül négy részesült támogatásban, ebből három ELTE vezetéssel, egy pedig konzorciumi tagként. Az ELTE vezetésű pályázatok közül a Csepeli György (TÁTK) témavezetésével megvalósuló „Társadalominformatika: moduláris tananyagok, tartalom és tudásmenedzsment rendszerek fejlesztése” 118 750 000 Ft; a Tarcsi Ádám (IK) vezette „ELTE és PPKE informatikus tananyagfejlesztés” projekt 132 900 231 Ft; a Nyitray László (TTK) által vezetett „E-learning természettudományos tartalomfejlesztés az ELTE TTK-n” pedig 197 049 000 Ft támogatást kapott. Az „Interdiszciplináris és komplex megközelítésű digitális tananyagfejlesztés a természettudományi képzési terület mesterszakjaihoz” nevű projektnek (témavezető: Homonnay Zoltán, ELTE TTK), amelynek konzorciumvezetője a Szegedi Tudományegyetem, résztvevő partnerei pedig az ELTE mellett a Debreceni Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem, 192 362 189 Ft támogatást ítéltek meg.

2011.10.18.