Nemzetközi megmérettetés az ACM programozási versenyén

Az elmúlt 5 év legjobb helyezéseit érték el a magyar csapatok az ACM programozási verseny közép-európai regionális döntőjében. A 6 ország 31 egyetemének 64 csapata részvételével 2011. november 11–13. között Prágában rendezett versenyen az ELTE egyik csapata legjobb magyarként a 10. helyet szerezte meg, egy hellyel megelőzve a BME egy csapatát, a verseny első három (világdöntőbe jutást jelentő) helyén lengyel csapatok végeztek.

Az ACM, az egyik legnagyobb informatikai társaság több mint három évtizede hirdeti meg 3 fős csapatok részére rangos nemzetközi versenysorozatát. A verseny ismertségét és népszerűségét jelzi, hogy tavaly már 88 ország több mint 2000 egyetemének csapatai indultak a több szinten megrendezett versenysorozaton. A közép-európai regionális versenyen az ELTE színeiben két csapat vett részt: az ELTE Larks (Dankovics Attila, Nagy Gergely Gábor, Szalkai Balázs) és az ELTE Sparrows (Kezes Balázs, Thier Richárd István, Gilián Zoltán). Ők a prágai versenyt megelőző októberi országos versenyen elért első illetve második helyezésükkel vívták ki maguknak a részvételi jogot.

A versenyt végül – ahogy az elmúlt 10 évben kivétel nélkül mindig – most is a Varsói Egyetem egy csapata nyerte. Egyedül ők oldottak meg kilenc feladatot, a dobogóhoz és ezzel a világdöntőbe jutáshoz hét feladat megoldására lett volna szükség. Az ELTE Larks 6 feladat hibátlan megoldásával az előkelő 10. helyet szerezte meg, az ELTE Sparrows pedig 5 feladatot megoldva szintén a mezőny első felében, a 29. helyen végzett.

A versenyt követő nagyszabású díjátadón mindkét ELTE-s csapatot különdíjjal jutalmazták a szervezők, a legjobb tíz helyezett mellett ugyanis elismerést kaptak a 10 feladat leggyorsabb megoldói is. A díjakon öt csapat osztozott: a három dobogóson kívül az ELTE két csapata kapott még elismerést. Az egyik feladatot a győztes csapaton kívül csak az ELTE Sparrows tudta megoldani, ráadásul a mi versenyzőink voltak a gyorsabbak.

ELTE IK

2011.11.24.