Jótékonysági hangverseny az ELTE Apáczai Gimnázium javára

2011. december 16.

Kisboldogasszony templom (1055 Budapest, Papnövelde u. 5-7.)

2011. december 16. -

Kisboldogasszony templom (1055 Budapest, Papnövelde u. 5-7.)

A hagyományos karácsonyi koncerten fellépnek az iskola diákjai és tanárai 2011. december 16-án az Egyetemi Templomban.

Az ELTE Apáczai Gimnázium évtizedek óta minden karácsonykor nagyszabású klasszikus és népzenei koncertet ad, ahol az iskola tanulói és diákjai mutathatják meg, hogy nemcsak a természettudományok és a humaniórák, de a zene terén is kimagasló teljesítmények születnek az intézmény falai között. Az Apáczai korábbi karácsonyi koncertjein olyan, ma már széles körben ismert művészek mutatkozhattak be, mint Palya Bea énekes, Holics László zongoraművész vagy Bella Máté zeneszerző.

A hagyományokhoz híven az idei hangversenyen is a klasszikus zene és a népzene gyöngyszemeit szólaltatják meg fuvolán, zongorán, gitáron, gordonkán, klarinéton és orgonán, illetve népi hangszereken: tekerőlanton, hegedűn és citerán az iskola diákjai és tanárai. Jankovics László, az iskola latin-ének szakos tanára vezényletével fellép a diákok és a tanárok kórusa is.

A szülői közösség kezdeményezésére idén első ízben „támogatójegy” vásárolható a koncertre, az adományként befolyó összeg az Apáczai Gimnázium Jubileumi Alapítvány céljait szolgálja. Az alapítvány 2005-ben, az intézmény fennállásának 50. évfordulója alkalmából azért jött létre, hogy segítse az iskolában folyó oktató-nevelő munkát. A művészetek terén legtehetségesebb diákok számára évente adományozza az Apáczai Gimnázium Művészeti Díját. Emellett profiljába tartozik az épület fejlesztésének támogatása is.

Bővebben az Alapítványról

Időpont: 2011. december 16. 19:00
Helyszín:
Kisboldogasszony templom (1055 Budapest, Papnövelde u. 5–7.)

ELTE Apáczai