Devizahitelek rögzített árfolyamú végtörlesztése

Dr. Jávor András közigazgatási államtitkár 2011. december 21-én este továbbította az ELTE-re Orbán Viktor miniszterelnök tájékoztató levelét a devizahiteleseket megsegítő kormányzati intézkedésekről és az ezzel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókról.

„A kormány segítséget kíván nyújtani az Ön devizahitelének rögzített árfolyamon történő végtörlesztéséhez – kedvezményes kamatozású forinthitel biztosításával. Az idő azonban sürget. Ezért arra kérem, amennyiben élni kíván a végtörlesztés lehetőségével, jelezze ezt az Ön számára devizahitelt nyújtó banknál legkésőbb ez év december 30-ig, és jelezze szándékát munkahelyi vezetőjénél is.” – olvasható a levélben.

A levélnek és csatolmányainak terjesztése az egyetemen a hivatali utat követve az Eötvös Loránd Tudományegyetem szervezeti egységeinek vezetőin keresztül történik meg. Az ezzel kapcsolatos, minisztérium felé történő adatszolgáltatás határidejét az államtitkár kísérőlevele 2012. január 3. 10:00 órában határozza meg.

2011.12.22.