Mit díjazna a munkáltató?

A Tempus Közalapítvány „Mit díjazna a munkáltató?” című felhívása keretében azokat a felsőoktatási kurzusokat kereste, amelyek sikeresen valósítják meg a munkaerőpiacon való érvényesüléshez szükséges készségek és egyéni kompetenciák fejlesztését az elméleti alapok átadása mellett. A kezdeményezés célja az volt, hogy a jó gyakorlatként azonosított kurzusok nagy nyilvánosság előtt való bemutatásán keresztül felhívják a felsőoktatási intézmények figyelmét arra, hogy erősíteni szükséges az oktatás és a munka világának együttműködését gyakorlatorientált, a tanulási eredmények meghatározására és elérésére irányuló képzések által.

A felhívásra 31 jelentkezés érkezett, az értékelésben a hallgatók véleménye is szerepet játszott. A beérkezett jelentkezések magas színvonala miatt összesen négy első díjat osztottak ki, mivel az élen álló kurzusok között csak elenyésző volt a különbség. A díjazottak között van Dr. Kerezsi Klára kurzusa, „A pártfogás gyakorlata”.  Ez a kurzus 2003 szeptemberében indult először az ELTE ÁJK-n, résztvevői társadalmi tanulmányok szakos, szociális munkás és kriminológus MA hallgatók. 2 félév alatt a hallgatók megismerkednek a fiatalkorú elítéltekkel kapcsolatos utógondozói és pártfogói munkával: előbb elméleti órákon átveszik a munka szempontjából fontos tudnivalókat, a gyakorlati órákon meglátogatják a Tököli Büntetés-végrehajtási Intézetet, az Aszódi Javítóintézetet, a Budapesti Fegyházat és Börtönt, majd párokban felveszik a kapcsolatot egy-egy hamarosan szabaduló fiatalkorú elítélttel, illetve növendékkel, és a kapcsolattartás a fiatalkorú szabadulása után is folytatódik.

A Tempus felhívásán Különdíjat kapott a Dr. Kiss István, Forgó Melinda, Baumstark Beáta és Karsai Szilvia által tartott „Karriermenedzsment tréning – Az álláskeresés lépései” című ELTE-s kurzus. E minden ELTE-s hallgató által felvehető, szabadon választható tárgy elvégzésével a hallgatók szempontokat kapnak ahhoz, hogy saját végzettségükkel hogyan érvényesülhetnek eredményesebben a munkaerőpiacon.

A legjobbnak értékelt kurzusok nyilvános bemutatására 2012. január 30-án egy konferencia keretében kerül majd sor.

Az összes díjazottról a Tempus oldalán olvashat.

2012.01.02.