Kitüntetések a magyar kultúra napja alkalmából

Halász János, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium parlamenti államtitkára a magyar kultúra napja alkalmából 2012. január 19-én oktatási elismeréseket adott át a Szépművészeti Múzeumban.

Dr. Kárpáti Andrea, az ELTE TTK tanszékvezető egyetemi tanára (Természettudományi Kommunikáció és UNESCO Multimédiapedagógia Központ) Szent-Györgyi Albert-díjat kapott, amely a magyar felsőoktatás területén dolgozó iskolateremtő, nemzetközi elismertségű munkát végzőknek adható. Magas színvonalú munkájáért Apáczai Csere János-díjat adományoztak dr. Freud Róbertnek, az ELTE TTK egyetemi docensének (Algebra és Számelmélet Tanszék).

Brunszvik Teréz-díjban részesült kiemelkedő óvodai pedagógiai munkájáért Bihariné dr. Krekó Ilona, az ELTE TÓK főiskolai docense (Természettudományi Tanszék). Dr. Szendrei Julianna, az ELTE TÓK tanszékvezető főiskolai tanára (Matematika Tanszék) Kiss Árpád-díjat vehetett át, amelyet a magyar neveléstudomány eredményeinek felhasználása területén kiemelkedő tevékenységet folytató pedagógusok és neveléstudományi kutatók kaphatnak.

Szászné Heszlényi Judit, az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola vezető-tanára a gyermekek harmonikus személyiségformálásában végzett kiemelkedő tevékenységéért Németh László-díjban részesült.

1823. január 22-én fejezte be Kölcsey Ferenc a Himnusz megírását. Erre emlékezve ünnepeljük 1989-től minden évben ezen a napon a magyar kultúra napját.

Forrás: kormány.hu

2012.01.25.