Eötvös-nap

ELTE Lágymányosi Campus, Északi Tömb, Eötvös terem

2012. május 10. -

ELTE Lágymányosi Campus, Északi Tömb, Eötvös terem

Az ELTE Természettudományi Karán ismét megrendezésre kerül az Eötvös-nap 2012. május 10-én.

A hagyományos eseményt Michaletzky György dékán nyitja meg, ezután pedig bemutatkoznak a Kar szakterületi TDK-i. A TDK-érmeket idén Vellai Tibor és Horváth Ákos egyetemi docensek kapják. Böddi Béla egyetemi tanárt Juhász-Nagy Pál Tehetséggondozó díjjal tüntetik ki. A hallgatói díjak átadása után a programot dékáni fogadás zárja.

Az Eötvös-nap délutánján 13:20-tól a Déli Tömb Fejér Lipót termében (0-805) előadóülést tart a Biológiai Intézet kiemelkedő kutatásairól, szemelvényeket adva a fontosabb eredményekből.

15:00-tól az ELTE tiszteletbeli doktor és professzor címének adományozása alkalmából Markku Kulmala, a Helsinki Egyetem professzora tart előadást „Atmospheric aerosol particles: from molecular clustering to global climate” címmel az Ortvay Rudolf (0.81 számú) előadóteremben.

Részletes program
Előadóülés plakátja
Meghívó Markku Kulmala előadására

Időpont: 2012. május 10. 9:00