Akadémiai Díjat kapott Kövér György

Akadémiai Díjat vehetett át az MTA 2012. évi közgyűlésén Kövér György, az MTA doktora, az ELTE BTK Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszék egyetemi tanára.

Az ELTE egyetemi tanárát, a magyar történetírás itthon és külföldön is nagy tekintélynek örvendő alakját a 19-20. századi gazdaság- és társadalomtörténet, valamint az életutak területén végzett kimagasló kutatásaiért tüntették ki. A díjazott kifejtette: eddigi pályafutása során arra törekedett, hogy a társadalomtörténet méltó helyet kapjon a magyar történettudományon belül. Az egyetem általa vezetett társadalom- és gazdaságtörténeti doktori programját már számos kiváló fiatal történész végezte el. Legutóbbi könyve: A tiszaeszlári dráma – Társadalomtörténeti látószögek (Osiris, 2011).

Pálinkás József 11 kiváló kutatóknak, tudósnak adta át az Akadémiai Díjat a Magyar Tudományos Akadémia 2012. május 7-én kezdődött 183. közgyűlésén. A díjazottak az elmúlt öt évben elért, kimagasló kutatási eredményeikért részesültek a rangos kitüntetésben. A díszünnepségen Kövér György mellett Akadémiai Díjjal tüntették ki Bagdy Györgyöt (Semmelweis Egyetem), Bernáth Árpádot (Szegedi Tudományegyetem), Diósi Lajost (MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont), Gyimóthy Tibort (Szegedi Tudományegyetem); Jámbor Áront (Magyar Földtani és Geofizikai Intézet), Józsa Jánost, (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem); Sóvágó Imrét (Debreceni Egyetem), Tamás Gábort (Szegedi Tudományegyetem), Veisz Ottó Bálintot (MTA Agrártudományi Kutatóközpont) és Vörös Józsefet (Pécsi Tudományegyetem).

Az összes díjazottról bővebben olvashat az MTA honlapján.

2012.05.07.