ELTE-s kitüntetettek Pedagógusnapon

Eötvös József-díjat kapott Dr. Hatos Gyula, a BGGyK nyugalmazott főiskolai tanára. Magyar Felsőoktatásért Emlékplakett kitüntetésben részesült összesen 10 ELTE-s oktató az egyetem mind a nyolc karáról.

A 2012-es Pedagógusnap alkalmából Eötvös József-díjat kapott Dr. Hatos Gyula, a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar nyugalmazott főiskolai tanára. Pályáját a mozgásterápiai intézetben kezdte, tanított gyógypedagógiai iskolában, internátusvezető volt gyógypedagógiai nevelőintézetben. 1963 óta a gyógypedagógiai tanárképző főiskolán oktat, kutat. Tanulmányokat, főiskolai jegyzeteket, tankönyveket adott közre, ezekből néhány idegen nyelven is olvasható. Megjelenés közeli állapotban van Életkilátás, életkísérés című könyve, a gyerektől a felnőtt korig tekinti át az értelmükben akadályozott emberek életét. „Mindig azt akartam elérni, hogy a tanítottakból, tanultakból valamennyi megmaradjon a hallgatók fejében. Méghozzá úgy, hogy ez ne jelentsen nekik kínkeservet. Többé-kevésbé sikerült elérnem” – fogalmazott a Köznevelés online-nak adott villáminterjúban. Az Eötvös József-díj azoknak a kiemelkedő munkát végző pedagógusoknak adományozható, akik oktató-nevelő munkájuk során, életpályájukkal kifejezték elkötelezettségüket a pedagógus élethivatás mellett; az elismerést idén 5 embernek ítélték oda. A díjat Hatos Gyula 2012. június 1-én vehette át Balogh Zoltántól, az Emberei Erőforrások Minisztériumának vezetőjétől a Petőfi Irodalmi Múzeumban tartott ünnepségen.

Magyar Felsőoktatásért Emlékplakett kitüntetésben részesült összesen 10 ELTE-s oktató az egyetem mind a nyolc karáról: Antalné Dr. Szabó Ágnes egyetemi docens (BTK), Dr. Hegedűs Judit adjunktus (PPK), Dr. Kerezsi Klára egyetemi docens (ÁJK), Dr. László Lajos egyetemi docens (IK), Pásztor Endréné egyetemi docens (IK), Dr. Pavlics Károlyné főiskolai docens (TTK), Dr. Pete Péter egyetemi tanár (TáTK). Dr. Ronkovicsné Dr. Faragó Eszter egyetemi docens (TÓK), Dr. Szivák Judit egyetemi docens (PPK) és Dr. Tiderle Lajosné ny. óraadó-főiskolai adjunktus (BGGyK). A Magyar Felsőoktatásért Emlékplakett a felsőoktatási intézményben dolgozóknak (oktatók és egyéb alkalmazottak) kiemelkedő munkája elismerésére adományozható, évente 60 személy kaphatja. A díjak átadására a Szenátus 2012. június 25-i ülésén kerül sor.

2012.06.14.