Szemerédi Endre köszöntése

2012. június 21.

ELTE TTK Kari Tanácsterem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A VII. emelet)

2012. június 21. -

ELTE TTK Kari Tanácsterem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A VII. emelet)

Az ELTE összejövetelt szervez Szemerédi Endre Abel-díja alkalmából, amelyre 2012. június 21-én kerül sor a Természettudományi Kar tanácstermében, a Lágymányosi Campuson.

A 72 esztendős tudós a második magyar, aki a 2001-ben alapított, rangos norvég kitüntetésben részesült. Az ELTE TTK-n végzett tudós az Abel-díjat az indokolás szerint a diszkrét matematikához és az elméleti számítástechnikához való alapvető hozzájárulásáért, valamint azon mélyreható és hosszú távú hatás elismeréséül kapta, amit ez a hozzájárulás gyakorol az additív számelméletre és az ergodelméletre. Mivel matematikai Nobel-díj nem létezik, több nemzetközi elismerést is szokás a megfelelőjének tekinteni: a norvég Abel-díjat, az izraeli Wolf-díjat és a japán Kiotó-díjat.

Köszöntőt mond:
Mezey Barna, egyetemi tanár, az ELTE rektora
Michaletzky György, egyetemi tanár, az ELTE TTK dékánja
Lovász László, Wolf-díjas egyetemi tanár
Hajnal András, kutatóprofesszor
T. Sós Vera, kutatóprofesszor
Sárközy András, egyetemi tanár
Simonovits Miklós, kutatóprofesszor
Frank András, egyetemi tanár, a Matematikai Intézet igazgatója

Válaszol:
Szemerédi Endre, Abel-díjas kutatóprofesszor

Időpont: 2012. június 21. 15:00