Felhőben leveleznek az Informatikai Kar hallgatói

A hazai oktatásban elsőként az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kara csatlakozott a Digitális Oktatási Alapcsomaghoz. Az intézményben közel háromezer felhasználó kezdi meg szeptembertől a tanévet a Microsoft felhőszolgáltatása segítségével.

Egy évvel ezelőtt Steve Ballmer mutatta be az Office 365 szolgáltatáscsomagot. A Microsoft vezérigazgatója akkor azt jósolta, hogy az Office 365 versenyelőnyt biztosít majd a vállalkozásoknak. A Microsoft az Office 365 második szintjének minden szolgáltatását ingyenesen bocsátja a magyar közoktatásban és a felsőoktatásban tanuló hallgatók rendelkezésére. Erre a magyar kormány és a Microsoft Magyarország együttműködésében megvalósuló Digitális Oktatási Alapcsomag révén nyílik lehetőség.

A hazai oktatásban elsőként az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kara (ELTE IK) csatlakozott a Digitális Oktatási Alapcsomaghoz. Az intézményben közel háromezer felhasználó kezdi meg szeptembertől a tanévet a Microsoft felhőszolgáltatása segítségével. Az ELTE IK saját üzemeltetésében már évek óta használja a Microsoft Office mellett a SharePoint, Exchange és Lync szolgáltatást, a nyári tesztidőszak után a diákok és az oktatók ezeket már a Digitális Oktatási Alapcsomag felhőjén keresztül érik majd el.

Forrás: hirado.hu

2012.06.28.