Olimpiai bajnok lett az ELTE hallgatója

Szilágyi Áron, az ELTE TáTK Nemzetközi tanulmányok alapképzési szakának hallgatója 2012. július 29-én megszerezte a magyar csapat első aranyérmét a londoni olimpián kardvívásban. A döntőben az olasz Diego Occhiuzzi felett diadalmaskodott 15–8 arányban.

Szilágyi nem számított aranyesélyesnek, bár rendkívüli tehetségét már 2007-ben, tizenhét évesen bizonyította, amikor egy moszkvai VB-meccsen az ő teljesítményével sikerült megfordítani az eredményt, és a csapattal világbajnoki címet szerezni.
A Vasas kardvívója még csak 22 éves, a férfi kard csapat tagjaként 2007-ben világbajnoki arany-, 2009-ben bronzérmes lett, 2011-ben egyéni EB harmadik helyet szerzett. A 2008-as pekingi olimpián a legjobb 16 közé került. A londoni olimpia előtti utolsó, chicagói világkupa versenyen első helyezést ért el.

A tanulás és az olimpiára való felkészülés összehangolásáról az ELTE Online-nak adott interjújában elmondta: „figyelnem kellett arra, hogy összehangoljam az edzéseket, versenyeket, edzőtáborokat és a vizsgákat. Ebben nagyon segítőkészek voltak a tanáraim, még csak hosszabb e-mailezéseket sem kellett levezetnem, mindenki azonnal segítségemre volt, ha vizsgát szerettem volna odébb tenni, vagy egyéb kéréseim voltak. Így össze tudtam hangolni, tehát ezt és az előző félévet is meg tudtam csinálni.”

2012.07.31.