Házy Erzsébet Emlékkoncert

2012. szeptember 16.

ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3. I. emelet)

2012. szeptember 16. -

ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3. I. emelet)

Az ELTE Alumni Szervezete következő rendezvénye a Belcanto Operabarátok Magyarországi Társasága Házy Erzsébet Emlékkoncertje lesz 2012. szeptember 16-án az ELTE Aula Magnában. A programban népszerű részletek hangoznak el Bizet, Csajkovszkij, Fall, Fényes Szabolcs, Kodály, Lehár, Leoncavallo, Mozart, Puccini, J. Strauss, Verdi műveiből.

Közreműködnek a Magyar Állami Operaház magánénekesei: Ardó Mária, Boncsér Gergely, Clementis Tamás, Kertesi Ingrid, Kiss B. Attila, Kolonits Klára, Kováts Kolos, Molnár András, Mondok Yvette, Sánta Jolán, Shöck Atala, Sümegi Eszter és a Duna Szimfonikus Zenekar.

Vezényel: Deák András
Bevezetőt mond: Zelinka Tamás
Az estet szervezete és rendezte: Clementis Tamás – Bartók Gergely

Házy Erzsébet Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas magyar operaénekes, aki filmekben is szerepelt, harminc évvel ezelőtt hunyt el. A rendezvény helyszínén megvásárolható limitált kiadásban Bartók Gergely „Házy Erzsébet művészete szerepei tükrében” című memoáralbuma.

Kérjük, részvételi szándékát 2012. szeptember 12-ig ezen az e-mailcímen szíveskedjék jelezni.

Időpont: 2012. szeptember 16. 19:00
Helyszín: ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3. I. emelet)