Agocs-díj 2012

A 2012-es Agocs-díjakat ünnepélyes keretek között nyújtotta át a jutalmazottaknak a kuratórium elnöke, Dr. Mezey Barna professzor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektora 2012. szeptember 14-én. Az ünnepi alkalmon jelen voltak a kuratórium tagjai és a jutalmazottak által meghívott vendégek. Az ünnepséget megtisztelte jelenlétével Dr. Surján Péter, az ELTE TTK dékánja is.

A díjjal az alapító, Dr. William B. Agocs professzor szándéka szerint az Eötvös Loránd Tudományegyetem geofizika szakán megvédett, kiemelkedő színvonalú MSc illetve PhD dolgozatot lehet jutalmazni. Az Agocs-díj kuratóriuma 2012-ben két MSc dolgozatot talált jutalmazásra érdemesnek. A díjazott dolgozatok:

Szabó Brigitta: Magyarországi szénhidrogén-kutató fúrásokban végzett mágneses magrezonancia (NRM) mérések feldolgozása és értelmezése.
Témavezető: Dr. Balázs László.

Oláh Péter: Magnetotellurikus és szeizmikus mérések integrált értelmezése geotermikus kutatási szempontból.
Témavezetők: Dr. Lenkey László, Zahuczki Péter.

2012.09.17.