Ünnepi Közgyűlés

2000. szeptember 1-jén 10 órakor kezdődött az aulában a az Eötvös Loránd Tudományegyetem 366. tanévét megnyitó ünnepi közgyűlés. Klinghammer István rektor köszöntötte Mádl Ferencet, a Magyar Köztársaság elnökét, az egyetem Állam- és Jogtudományi Karának díszdoktorjelöltjét, a tanévnyitón jelen lévő Németh Jánost, az Alkotmánybíróság elnökét, Solt Pált, a Legfelsőbb Bíróság elnökét, Martonyi János külügyminisztert, Polt Péter legfőbb ügyészt, Pálinkás Józsefet, az Oktatási Minisztérium politikai államtitkárát, és Becker Pált államtitkárt. Üdvözölte a társegyetemek és intézmények megjelent képviselőit, egyetemünk volt professzorait, vendégprofesszorait, oktatóit, dolgozóit és hallgatóit, közülük is elsősorban egyetemünk új polgárait, az elsőéveseket, valamint a Pázmány Péter Baráti Társaság képviselőit. Az üdvözlő szavak után Klinghammer István rektor megtartotta tanévnyitó ünnepi beszédét.

Miniszteri és egyetemi kitüntetések adományozása

Klinghammer István rektor bejelentette, hogy Pálinkás József, az Oktatási Minisztérium politikai államtitkára miniszteri kitüntetéseket ad át.

A "Magyar Felsőoktatásért Emlékplakett" kitüntetést kapta:

az Állam- és Jogtudományi Karon:Dr. Bihari Mihály, egyetemi tanárDr. Boytha György, egyetemi docens

a Bölcsészettudományi Karon:Karanko-Pap Outi Inkeri, finn nyelvi lektor

a Természettudományi Karon:Dr. Csányi Vilmos, egyetemi tanár

a Tanárképző Főiskolai Karon:Dr. Salamon Konrád, főiskolai tanár

a Tanító- és Óvóképző Főiskolai Karon:Graf Gáborné, főiskolai tanár

a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Karon:Dr. Németh Józsefné, főiskolai docens

Az oktatási miniszter "Arany Katedra Emlékplakett" kitüntetésben részesítette:

a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karon:Hámor Jánosné, gyógypedagógiai tanár

Az oktatási miniszter "Pedagógus Szolgálati Emlékérem" kitüntetésben részesítette:

a Természettudományi Karon:Dr. Knausz Dezső, egyetemi docens

a Tanárképző Főiskolai Karon:Fleck Ottóné, főiskolai docensDr. Gaizer Ferenc, professor emeritusGödény Endréné dr. Komoróczy Emőke, főiskolai tanárSztrókayné Földvári Vera, főiskolai docens

a Tanító- és Óvóképző Főiskolai Karon:Boza Erzsébet, főiskolai docensKlausz Róbert, főiskolai docens

a Radnóti Miklós Gyakorlóiskolából:Galicza Klára, vezetőtanár

Ezt követően az egyetemünkön kialakult hagyomány szerint Klinghammer István rektor a tanévnyitó közgyűlésen adta át azokat a kitüntetéseket, amelyeket az Egyetemi Tanács adományozott az egyetem oktatóinak, dolgozóinak és munkatársainak kiváló munkájuk elismeréseként.

Az "Eötvös Loránd Tudományegyetem Emlékérem" kitüntetést kapta:

Dr. Szabó Miklós, egyetemi tanárDr. Ficzere Lajos, egyetemi tanártDr. Manherz Károly, egyetemi tanárDr. Mádl Antal, egyetemi tanár

A "Pro Universitate Emlékérmet" kapta:

az Állam- és Jogtudományi Karon:Dr. Molnár József, professor emeritus

a Bölcsészettudományi Karon:Dr. Székelyi Mária, egyetemi docens

a Természettudományi Karon:Dr. Kukorelli Tibor, egyetemi docens

a Tanárképző Főiskolai Karon:Dr. Heltai Pál, főiskolai tanárDr. Poór István, főiskolai docensDr. Vihar Judit, főiskolai docens

a Radnóti Miklós Gyakorlóiskolában:Lenkovics Barnabásné, vezetőtanár

A tanszékvezetők előterjesztésére, a kari tanácsok javaslatára az Egyetemi Tanács sok éven át kifejtett eredményes munkájuk elismeréseképpen "Trefort Ágoston Emléklapot" adományozott a következőknek:

az Állam- és Jogtudományi Karon:Dr. Kende Tamás, egyetemi adjunktusMagyariné Horváth Ágnes, tanszéki előadóMikó Jánosné, tanszéki előadóMolnárné Tóth Ildikó, ügyintéző

a Bölcsészettudományi Karon:Gatterné dr. Kardos Viktória, egyetemi adjunktusDr. Kérész Gyuláné, egyetemi adjunktusFojt Zoltán, nyugalmazott főelőadóHikádé Mária, nyugalmazott ügyviteli alkalmazottKorsós Márta, előadó

a Természettudományi Karon:Máthé Elekné, könyvtáros

a Tanárképző Főiskolai Karon:Dr. Légrády Viktor, főiskolai docensMakádi Mariann, főiskolai docensDr. Szántó Gábor, főiskolai docensVecseiné dr. Munkácsi Katalin, főiskolai docensDr. Vilcsek Béla, főiskolai docensPerei Dezsőné, ügyintéző

a Radnóti Miklós Gyakorlóiskolában:Vég Éva, vezetőtanár

a Trefort Ágoston Gyakorlóiskolában:Mohay Péter, vezetőtanár

Az ünnepség végén Klinghammer István rektor alma materünk fennállásának 366. esztendejében egyetemünk polgárainak, professzorainak, oktatóinak, munkatársainak és valamennyi hallgatójának sikeres tanévet kívánt, majd bejelentette, hogy az ünnepi közgyűlést követően az Egyetemi Tanács, a Hallgatói Önkormányzat és a Pázmány Péter Baráti Társaság képviselői megkoszorúzzák egyetemünk alapítójának az emléktábláját és névadójának a szobrát, ily módon is tisztelegve személyük és emlékük előtt.

2000.09.02.