Fajok, rasszok, darwinizmus

2012. október 17.

ELTE Rektori Hivatal (1056 Budapest, Szerb u. 21-23. fszt. Baross Gábor-terem)

2012. október 17. -

ELTE Rektori Hivatal (1056 Budapest, Szerb u. 21-23. fszt. Baross Gábor-terem)

Multidiszciplináris kerekasztal-beszélgetés az ELTE Tudós Klubjában a tudományfilozófia, a szociálpszichológia, az identitáspolitika és a genetika szemszögéből, Kampis György, Kovács Mónika, Majtényi Balázs és Pásztor Erzsébet részvételével 2012. október 17-én.

A többéves hagyományú ELTE Tudós Klub multidiszciplináris kerekasztal-beszélgetéseinek célja, hogy az ELTE hallgatói, oktatói és a nagyközönség számára bemutassa, miként lehet egy-egy tudományos témát több szakterület irányából megközelíteni, ezzel nyitott párbeszédet teremtve a tudományos kultúrák között. A következő beszélgetés témája 2012. október 17-én: Fajok, rasszok, darwinizmus.

A témakört a tudományfilozófia, a szociálpszichológia, az identitáspolitika és a genetika szemszögéből vitatják meg a résztvevők:

• Kampis György egyetemi tanár (TTK, Tudománytörténet és Tudományfilozófia Tanszék)
  • Kovács Mónika egyetemi docens (PPK, Interkulturális Pedagógiai és Pszichológiai Központ)
  • Majtényi Balázs egyetemi docens (TáTK, Európai Tanulmányok Tanszék)
  • Pásztor Erzsébet adjunktus (TTK, Genetikai Tanszék)

A beszélgetésen szó lesz a biológiai rassz fogalmának társadalmi rasszizmussal való szembeállításáról, a rasszizmus szociálpszichológiai motívumairól, az evolúciós biológiai társadalmi térben való megjelenésének veszélyeiről és genetikáról is.

A beszélgetést Fábri György rektorhelyettes, habil. egyetemi docens vezeti.

Kérjük, részvételi szándékát jelezze az online jelentkezési lap kitöltésével 2012. október 16-ig.

Időpont: 2012. október 17. 18:00
Helyszín: ELTE Rektori Hivatal (1056 Budapest, Szerb u. 21-23. fszt. Baross Gábor-terem)