Mars: égitest és utópia

2012. november 14.

ELTE Rektori Hivatal, Baross Gábor-terem (1056 Budapest, Szerb u. 21-23. fszt.)

2012. november 14. -

ELTE Rektori Hivatal, Baross Gábor-terem (1056 Budapest, Szerb u. 21-23. fszt.)

A többéves hagyományú ELTE Tudós Klub célja, hogy az ELTE hallgatói, oktatói és a nagyközönség számára bemutassa, miként lehet egy-egy tudományos témát több szakterület irányából megközelíteni, ezzel nyitott párbeszédet teremtve a tudományos kultúrák között. A következő beszélgetés címe Mars: égitest és utópia.

A témakört a csillagászat, a robotika, az irodalomtudomány és a tudományfilozófia szemszögéből vitatják meg a résztvevők:

• Istenes Zoltán egyetemi docens (IK, Programozáselmélet és Szoftvertechnológiai Tanszék)
  • Ropolyi László adjunktus (TTK, Tudománytörténet és Tudományfilozófia Tanszék)
  • Sárdi Margit egyetemi docens (BTK, Régi Magyar Irodalom Tanszék)
  • Sik András adjunktus (TTK, Természetföldrajzi Tanszék)

A beszélgetésen szó lesz többek között a Mars-kutatás történetéről, technológiájának fejlődéséről, a Mars-expedíció innovációiról, a sci-fi irodalom és a Mars kapcsolatáról, és a tudományos-fantasztikus műfajra jellemző ismeret- és tudományelméleti koncepciókról.

Az ELTE Tudós Klubját Fábri György kommunikációs rektorhelyettes, habil. egyetemi docens vezeti.

Regisztráció (2012. november 12-ig)

Időpont: 2012. november 14. 18:00
Helyszín: ELTE Rektori Hivatal, Baross Gábor-terem (1056 Budapest, Szerb u. 21–23. fszt.)