Rátz tanár úr díjat kapott Borhidi Attiláné

Az Apáczai nyugdíjas biológiatanára a „tanárok Kossuth-díját” vehette át 2012. november 21-én a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében. Az 1967-től 2012-ig a gimnáziumban dolgozó tanárnő már az ötödik apáczais tanár, aki ebben az elismerésben részesült.

2012. november 21-én adták át a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében az idei Rátz Tanár Úr Életműdíjakat. A díjazottak között volt az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium nyugalmazott vezetőtanára, Borhidi Attiláné is. A Graphisoft, a Richter és az Ericsson Magyarország által alapított díjat a matematika, a fizika, a biológia és a kémia tanítása terén elért kimagasló eredményekért, pedagógusi életművéért veheti át évente nyolc kiváló tanáregyéniség, akiket legújabban egy volt tanítványuk is köszönt a helyszínen. A Borhidi tanárnőről szóló méltatás Kriván Gergelytől származott, az 1976-ban az Apáczaiban érettségizett volt tanítvány jelenleg a Szent László Kórház Csontvelő-transzplantációs Osztályát vezeti.

Borhidi Attiláné, akit tanítványai Lívia néniként ismernek, 1955-ben kezdte pályáját. 1967-től 2012-ig tanított az Apáczaiban, tehát jóval nyugdíjba vonulása után is részt vett az iskola életében szaktanárként, osztályfőnök-helyettesként. Az Apáczai Gyakorlógimnáziumban több mint négy évtizeden keresztül generációk sorával szerettette meg a biológiát. Tanítványai közül többen is kimagasló helyezést értek el az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen, a Kitaibel Pál Versenyen és más megmérettetéseken. A tanárnő Holics László, Villányi Attila, Flórik György és Pfeiffer Ádám után immár az ötödik apáczais tanár, aki a „tanárok Kossuth-díjának” is nevezett elismerésben részesült.

A díj weboldala

Forrás: Meridián