Mire jók az egyetemi rangsorok?

2012. december 05.

ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy u. 23–27.)

2012. december 05. -

ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy u. 23–27.)

Az ELTE PPK Társadalmi Kommunikáció Kutatócsoportja „Mire jók az egyetemi rangsorok?” címmel rendez konferenciát 2012. december 5-én, amelyen a nemzetközi rangsorok módszertanával, tanulságaival és a hazai egyetemek fejlődési lehetőségeivel foglalkoznak.

A kutatócsoport a Magyar Rektori Konferenciával, az Oktatási Hivatallal és a Felsőoktatási Tervezési Testülettel együttműködésben szervezi a konferenciát, amelyen előadást tart Mezey Barna, az ELTE rektora is. Az esemény második felében a nemzetközi kiválóság mérésével, illetve a hazai rangsorok összehasonlításával kapcsolatos panelbeszélgetést is szerveznek.

Program:

Előadások (10:00–12:00)
  • Megnyitó (Hunyady György akadémikus, ELTE PPK)
  • Magyar esélyek a nemzetközi rangsorokban (Mezey Barna, az ELTE rektora, az MRK elnöke)
  • A rangsorkészítés legújabb fejleményei (Fábri György, az ELTE kommunikációs rektorhelyettese)
  • Rangsorok tanulságai: a magyarországi verseny sajátosságai (Török Ádám akadémikus)
  • Felsőoktatási minőség és tudományos teljesítmény (Balázs Ervin akadémikus, a MAB elnöke)
  • Felsőoktatási teljesítménymutatók és mérhetőségük (Székely Mózes, a Felsőoktatási Tervezési Testület elnöke)
  • Információk szerepe a továbbtanulási folyamatokban (Princzinger Péter, az Oktatási Hivatal elnöke)
  • A hallgatói vélemények mérhetősége (Kiss Paszkál, az ELTE PPK tanszékvezető egyetemi docense)
  • Pályaorientáció és a vállalkozási kultúra (Schrankó Péter doktorandusz, ELTE PPK)
Ebédszünet (12:00–13:00)

Panelbeszélgetések (intézményvezetők, kutatók, újságírók közreműködésével)
  • 13.00–14.00 A nemzetközi felsőoktatási kiválóság mérése (indikátorok, publikáció, nemzetközi rekrutációs képesség)
    Vitavezető: Halász Gábor egyetemi tanár, ELTE PPK
  • 14.00–15.00. A hazai rangsorok módszertani kérdései, összehasonlításuk
    Vitavezető: Dubéczi Zoltán, a Magyar Rektori Konferencia főtitkára

Időpont:
2012. december 5. 10:00
Helyszín: ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy u. 23–27.)