Változik az ELTE Gyakorló Általános Iskola és Középiskola struktúrája

A Szenátus 2012. december 17-i ülésén határozatot hozott az ELTE Gyakorló Általános Iskola és Középiskola 2013-as évtől kezdődő működtetéséről. A döntés alapján az Egyetem a finanszírozási lehetőségek szűkülése, az állami normatíva csökkenése és a működtetési problémák ellenére továbbra is fenntartja az országos szinten kiemelkedő jelentőségű nyolc évfolyamos általános iskolát, a középiskolai osztályok esetében azonban erre nincs módja.

A határozat értelmében a Szenátus felkérte az Egyetem rektorát, hogy az iskola átalakítását a köznevelési törvényben foglalt eljárásrendben kezdeményezze. Mezey Barna széleskörű részvétellel működő szakértői bizottságot is felkér, amely 2013. január 31-ig a nyolc osztályos iskola megfelelő színvonalú szakmai és legalább középtávon veszteség nélküli pénzügyi működtetésére dolgoz ki javaslatot.

A Szenátus 2012. december 17-i határozata

2012.12.19.