Kísérleti egerek és logikai feladatok

Közel 900 felvételi előtt álló középiskolás érdeklődött a Természettudományi Kar világszínvonalú képzései és mindennapjai iránt a 2013. január 25-én rendezett nyílt napon. A „hagyományos” szakos tájékoztatók és laborlátogatások mellett kísérleti egerek és logikai feladatok is várták a diákokat.

Az eredetileg 9 órára tervezett regisztrációt fél órával korábban elindították, sokan már ekkor megérkeztek a Déli épület előadótermei előtti aulába. A résztvevőket Horváth Erzsébet, a Kar oktatási dékánhelyettese köszöntötte, aki röviden bemutatta az egyetemet és a Kart is. A Kar Hallgatói Önkormányzatának szolgáltatásairól, illetve a TTK Hallgatói Alapítvány felvételi előkészítőiről Dukán András Ferenc, a TTK HÖK gazdasági elnökhelyettese beszélt. A felvételi eljárással kapcsolatos kérdésekről Ádám-Hideg Krisztina, az Educatio Kft. munkatársa tájékoztatta az érdeklődőket.

Az egyes szakok standjainál felsőbb éves hallgatók és oktatók válaszoltak a felmerülő kérdésekre, a kémia és fizika szak standjánál kísérleti bemutatók, a biológia szak pultjánál kísérleti állatok is várták az érdeklődőket. A matematika szak logikai játékokkal, a földtudomány szak műszerbemutatóval is készült a nyílt napra. A szakos tájékoztatók közül a legtöbben, közel háromszázan választották a biológiát, de népszerű volt a matematika, a földrajz és a földtudomány szak is. A „gyakorlati” tudomány jegyében a középiskolások bepillanthattak a Kar laborjaiba. Végh Tamás, a TTK Felvételi Iroda vezetője elmondta: a résztvevő diákok hasznos információkkal és tippekkel gazdagodtak, sokan kiemelték a színes programokat és az érdekes tájékoztatókat is.

A Természettudományi Kar felvételi információit és a nyílt nap tájékoztató anyagait az alábbi honlapon böngészhetik.

2013.01.31.