Együttműködés a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetemmel

Együttműködési megállapodást írtak alá az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem vezetői 2013. február 21-én Nyitrán.

Az ELTE-t Erdődy Gábor, a nemzetközi ügyek rektorhelyettese, Horváth Zoltán, az Informatikai Kar dékánja és Bélik Márton, a Nemzetközi Képzési és Mobilitási Osztály vezetője képviselte. A delegációt délelőtt Komzsík Attila, a Közép-európai Tanulmányok Karának (KETK) dékánja és a Kar dékánhelyettesei látták vendégül a kar épületében. Az ELTE vezetői tájékozódtak a karon folyó magyar nyelvű képzésről, és a kar fejlesztésének potenciális lehetőségeiről. Baráth László, a KETK oktatási dékánhelyettese elmondta: már létezik együttműködés az intézmények között oktatócsere, hallgatócsere, közös személyi kapcsolatok kiépítése területén, például az ELTE TÓK-kal.

A két egyetem közti együttműködésről szóló megállapodás aláírására a Rektori Hivatalban került sor. A szerződést az ELTE részéről Erdődy Gábor, a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem nevében pedig Libor Vozár rektor írta alá. A szerződés megkötése a két egyetem széleskörű jövőbeli együttműködését teszi lehetővé nemcsak az oktató- és diákcsere területén, hanem az esetleges közös képzések és kutatási projektek megvalósításában is.

Az ELTE számára fontos az egyezmény aláírása, mivel az intézmény egyik fő fejlesztési prioritása, hogy a Közép-európai régióban szoros együttműködést alakítson ki. A Nyitrai Egyetemen 12500 hallgató tanul, 1000 alkalmazott dolgozik, ez Szlovákia 6. legnagyobb egyeteme. Az intézményben több mint 50 éve van magyar nyelvű képzés.

Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem

2013.02.25.