Öt ELTE-s az Apáczai-ösztöndíjasok között

Öt ELTE-s doktorandusz részesülhet tizenkét hónapon át támogatásban: a Társadalmi Megújulás Operatív Program részeként megvalósuló Nemzeti Kiválóság Program Apáczai Csere János Doktoranduszi Ösztöndíj pályázatának eredményei a közelmúltban jelentek meg a Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal honlapján.

A sikeres ELTE-s pályázók és pályázatuk címe:

• Csörgő Gábor: Nemautonóm rendszerek numerikus vizsgálata és alkalmazásai (TTK, Matematika Doktori Iskola)

• Hatvani István Gábor: A Kis-Balaton Vízvédelmi Rendszer összefüggési struktúráinak feltárása (TTK, Környezettudományi Doktori Iskola)

• Heltai Borbála Éva: Többnyelvűség, turizmus, új migráció és gazdaság: Átalakuló interetnikus kapcsolatok és a többnyelvűség új formái egy németek, finnek, magyarok és cigányok lakta településen (BTK, Nyelvtudományi Doktori Iskola)

• Szakács Dávid: A komplement rendszer szerin proteáz enzimeit gátló, specifikus inhibitor fehérjék kifejlesztése (TTK, Biológia Doktori Iskola)

• Vesztergom Soma: Számítógép-vezérelt potenciosztát építése különleges elektrokémiai mérésekhez (TTK, Kémia Doktori Iskola)

2013.03.21.