Kiemelkedő sikerek az OTDK-n

2013. március 25–27-én Szegeden rendezték meg a XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekcióját. Az idei versenyben az ÁJK hallgatói kiemelkedő eredményt értek el: hét első és tíz különdíjjal, valamint hat legjobb opponensi díjjal összesítésben a legtöbb díjat az ELTE hallgatói hozták el többek között az alkotmányjogi, jogtörténeti vagy a környezetvédelmi tagozatban.

A Humán Tudományi Szekció versenyeit 2013. április 3–5. között a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán rendezték. A szekcióban 450 dolgozatot mutattak be 42 tagozatban, összesen 41 első díjat osztottak ki, amelyből 16-ot a Bölcsészettudományi Kar hallgatói nyertek. A hallgatók dolgozatai széles spektrumon mozogtak: francia irodalmi, szociolingvisztikai, illetve gazdaság- és társadalomtörténeti témákat is feldolgoztak.

A Társadalomtudományi Szekciót a Kaposvári Egyetem fogadta be 2013. április 8–10. között, amelyről öt első díjat és öt különdíjat hoztak el a Társadalomtudományi Kar hallgatói. A díjazott pályamunkák többek között egy beregi utca közösségével, hallgatói migrációval és felzárkóztatási programokkal is foglalkoztak.

ELTE ÁJK, BTK, TáTK

2013.04.12.