A városról interdiszciplinárisan

2013. május 07.

ELTE PPK (1064 Budapest, Izabella u. 46.)

2013. május 07. -

ELTE PPK (1064 Budapest, Izabella u. 46.)

„KÖRBE – Környezetpszichológiai beszélgetések” címmel új sorozat indul, melynek célja, hogy a környezetpszichológiával foglalkozók és a tudományághoz köthető társterületek képviselői találkozzanak, és megismerjék egymás tevékenységét.

A 2013. május 7-i konferencia témája a város, pontosabban a város egyik leképeződése: a campus, az egyetemváros. A Környezetpszichológiai Beszélgetésekben pszichológusok, építészek, művészek és egyetemi hallgatók is részt vesznek.

A város kiemelt önmeghatározási tér: a város és változatai az emberi élet hétköznapi, környezetpszichológiai, építészeti és művészeti szempontból egyaránt izgalmas és lélektanilag gyakran ellentmondásos közegei.

Program

14:00 Megnyitó (Dúll Andrea tanszékvezető, PPK Gazdaság- és Környezetpszichológia Tanszék)

14:10 Az egyetemi campustól a városig: bevezetés a városvariációk világába (Dúll Andrea

15:00 Campus-maraton I.: „ELTE-s vagyok” – az egyetemi környezet szerepe az identitásban (Balázs Szabina, Horváth Anna, Kiss Alexandra, Kubik Zsófia, László Andrea, Virágh Tamás, Németh Dániel, Kaló Bence, Tóth Rebeka)

16:00 Szünet

16:15 Campus-maraton II.: „ELTE-s vagyok” – az egyetemi környezet szerepe az identitásban (Csajbók Zsófia, Póllai Döníz, Skrapits Melinda, Szűcs Barbara, Kovács Dóra Tóth Kim Móric és Tarján Eszter, Baumstark Bea, Vágó Emese)

17:30 Szünet, frissítők

18:00 Város és a víz (Pálfy Sándor, BME, Építészmérnöki kar, Urbanisztikai Tanszék)

19:00 Városreprezentációk-kerekasztal – hogyan jelenik meg a városi környezet a kortárs művészetekben?
    Beszélgetőtársak:
    Szimler Bálint (Kodály Method)
    Busa Pista (Irie Maffia)
    Szabó-Lencz Péter (BudapestAvantgarde Blog)
    Moderátor: Juhász Judit (Városkommunikáció Blog)

20:00 Zárszó (Dúll Andrea)

Időpont: 2013. május 7. 14:00–20:00
Helyszín: ELTE PPK (1064 Budapest, Izabella u. 46.)

Hg.hu / Facebook-esemény