Magyar szócikkekkel bővült az internetes szokásgyűjtemény

A BTK-n működő Kommunikáció: internet és média (KIM) tehetséggondozó műhely tagjai a közel egyéves nemzetközi Brauchwiki-projekt zárásaként 2013 áprilisában németországi tanulmányi úton vettek részt.

A munka 2012 tavaszán kezdődött: Michael Jordan, az augsburgi egyetem oktatója, a Brauchwiki-projekt egyik koordinátora a BTK-n oktató Veszelszki Ágnes műhelyvezető együttműködésével a korábban csak Bajorországhoz kapcsolódó internetes szokásgyűjtemény, a Brauchwiki oldal nemzetközivé bővítésén dolgozott. E munkába csatlakoztak a 2012. őszi ELTE-s üzleti kommunikációs kurzus, illetve a KIM hallgatói is: szócikkeket írtak az online enciklopédiába, angol, illetve német nyelven. Az elkészült, a magyar szokásokat feldolgozó bejegyzéseket az augsburgi egyetem Brauchwiki-szemináriumának hallgatói kommentálták, a magyar diákokkal együttműködésben javították.

A német Brauchwiki-szerkesztők értékelése alapján a legjobb eredményt elérő tíz diák utazhatott a diákcsereprogramban, az augsburgi szemeszterkezdethez igazodva 2013. április 10-től 14-ig. A program fő részét a magyar és német diákoknak közösen tartott hat, német és az angol nyelvű workshop alkotta. A diákok interaktív feladatokban vettek részt, referátumokat tartottak, új produktumokat alkottak, miközben interkulturális ismereteket is szereztek. Mind a délelőtti, mind a délutáni szemináriumokon hangsúlyos szerep jutott a csoportmunkáknak, amelyekben a német és magyar hallgatók együtt tevékenykedtek. A szakmai programon a részvételt a Campus Hungary támogatása tette lehetővé.

ELTE BTK

2013.04.26.