Tíz hallgató képviseli az ELTE-t az Universiadén

A résztvevők létszáma szerint minden idők legnagyobb Universiadéját (egyetemi olimpiáját) rendezik 2013. július 6–17. között Oroszországban, több mint 13.000 sportolóval, kísérővel, edzővel. Huszonhét sportágban rendeznek versenyeket újonnan épített sportlétesítményekben. A 27. Nyári Universiade helyszíne Kazany lesz. A versenyeken a magyarok 130 sportolóval indulnak. Tíz magyar hallgató képviseli az Eötvös Loránd Tudományegyetemet.

A 2013-as csapat ELTE –s résztvevői a következők:
ÁJK: Papp Gergely Márton, evezés
BTK: Nemes Adrienn, sportlövészet
PPK: Babos Ádám, torna
TTK: Csontos Csaba Péter, kajak-kenu;
Mansare Anna Manty,
kosárlabda; File Mátyás, vívás
BTK, PPK, TÁTK-s szinkronúszó csapat: Kovács Zsuzsanna, László Réka, László Zsófia, Blaskó Lili.

A 2011-es Nyári Universiadén hat aranyat, egy ezüstöt és négy bronzot nyert Magyarország. Cseh László három arany éremmel tűnt ki az akkor 103 főt számláló magyar csapatból. A sikeres olimpiai szerepléshez hasonlóan Kazanyból is több aranyérem várható.

A Magyarországot képviselő sportolók ünnepélyes fogadalomtétele 2013. június 28-án délután 5 órakor lesz az Eötvös Loránd Tudományegyetem Aula Magna dísztermében (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3).

Az Universiade hivatalos oldala

2013.06.27.