Kétezer betegen segítettek az ELTE véradói

A VII. Országos Felsőoktatási Véradóverseny, melynek célja, hogy minél több fiatal csatlakozzon a véradók táborához, 2012.szeptember 1. és 2013. május 24. között zajlott, az eredményhirdetés minden évben a Véradók Világnapján (június 14.) van. A verseny megdöntötte tavalyi rekordját: 13 ezer nappalis hallgató adott vért, egynegyedük első alkalommal. A VII. Országos Felsőoktatási Véradóverseny arca Elvis Presley volt, akiről kevesen tudják, de véradó volt.

A verseny három kategóriában zajlott, nappalis hallgatói létszám alapján. E szerint az ezer fő alatti nappali hallgatói létszámmal rendelkező felsőoktatási intézmények között a Szent Atanáz Görög Katolikus Hittudományi Főiskola lett az első helyezett, az ezer és a tízezer fő közötti nappali tagozatos hallgatói létszámú egyetemek és főiskolák között a Károly Róbert Főiskola, míg a tízezer fő felettiek között a Budapesti Corvinus Egyetem bizonyult a legjobbnak. Az ELTE részvételéért emléknapban részesült, amely alapján 2076 betegnek segített az Egyetemen adott vér.

A biztonságos hazai vérellátáshoz évente 420–430 ezer egység vérre van szükség. Ez azt jelenti, hogy évente közel félmillió önkéntes nyújtja karját véradásra. A Magyar Vöröskereszt naponta több mint 1800 véradót toboroz országszerte szervezett véradásain, hogy a szükséges vérkészletek folyamatosan, egyenletes ütemezésben rendelkezésre álljanak.

Forrás: véradás.hu

2013.07.03.