Egyetemi Könyvtár kiállítása

Térképtörténeti Kiállítás az Egyetemi Könyvtár ritkaságaiból

Megnyitó: 2005. június 22-én 13 órakoraz Egyetemi Könyvtár I. emeleti dísztermében

A kiállítást megnyitja: Farkas Gábor Farkas, a Régi Nyomtaványok Osztályának vezetőjeKöszöntőt mond: Dr. Klinghammer István, az ELTE rektora és Dr. Szögi László, az Egyetemi Könyvtár főigazgatójaA kiállítás anyagát válogatta: az Egyetemi Könyvtár Régi Nyomtatványok Osztályának munkatársai

A kiállítás a júliusban Budapesten sorra kerülő XXI. Nemzetközi Térképészeti Kongresszus szakmai programja lesz.

A kiállítás rövid ismertetője:Az „Ég és föld” című tárlat legrégibb darabja Hartmann Schedel 1493-ban Nürnbergben készült világkrónikája. Kivételes ritkaságnak számít Amerigo Vespucci 1504-ben nyomtatott műve az Új világ leírásáról, melyből a világon mindössze néhány regisztrált példányt tartanak nyilván.A kiállításon láthatóak lesznek a csillagászat, a térképészet és a földrajztudomány olyan alapvető munkái, mint Kopernikusz 1543-ban kiadott, Az égi pályák körforgásáról, illetve Kepler 1606-ban megjelent, Új csillagászat című művének első kiadása, továbbá James Cook, a világhírű utazó 1772-75 közötti dél-tengeri útjáról szóló, metszetekkel díszített könyve.

Igénybe vehető magyar és idegen nyelvű tárlatvezetés, a kiállításon videó- és fényképfelvétel készíthető.

A kiállítás helyszíne:1053 Budapest, Ferenciek tere 6.I. emeleti díszterem

A kiállítás megtekinthető: 2005. június 22-től szeptember 20-ig (hétköznapokon: 10-18 óráig)

A kiállításról bővebb információ:ELTE Egyetemi Könyvtár Szervezési és Titkársági OsztályE-mail: dtoth_peter@ludens.elte.huTel.: 1-411-6500/3419Fax: 1-411-6737valamint az Egyetemi Könyvtár honlapján:

2005.06.17.