Nemzetközi karsztkutatási konferencia

09/04 - 09/07

2013. szeptember 04. - 2013. szeptember 07.

ELTE TTK Gömbaula (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A)

09/04 - 09/07

2013. szeptember 04. - 2013. szeptember 07.

ELTE TTK Gömbaula (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A)

2013. szeptember 4–7. között az Eötvös Loránd Tudományegyetem ad otthont a „Hierarchical Flow Systems in Karst Regions” című nemzetközi szimpóziumnak. A konferencia célja, hogy összekapcsolja a karsztkutatást és a felszín alatti vízáramlások elméletét és gyakorlatát. A rendezvényre több mint 100 kutató jelentkezett 25 országból.

A konferenciát Tóth József, az Általános és Alkalmazott Földtani Tanszék címzetes egyetemi tanárának tiszteletére rendezik. A professzor volt az első, aki 1962–1963 között a felszín alatti vizek hierarchikus természetét analitikus vizsgálatokkal bizonyította Kanadában.

A rendezvényt kétnapos kurzus előzi meg (2013. szeptember 2–3.), amely a szimpózium két fő témakörének, a regionális felszín alatti áramlási rendszerek és a karsztrendszerek hidrogeológiai működésének elméleti és gyakorlati hátterével ismerteti meg a résztvevőket. A tanfolyamok PhD-kurzusként is felvehetők, az ELTE-s doktoranduszok ingyenesen látogathatják azokat.

A szimpóziumot a Hidrogeológusok Nemzetközi Szervezetének (IAH) Regionális felszín alatti vizek áramlásával foglalkozó (RGFC) és Karszt hidrogeológiai (KC) Bizottsága, a Barlangkutatók Nemzetközi Szervezetének (UIS) Karszt hidrogeológiai és szpeleológiai bizottsága szervezi. A konferencia elnöke Mádlné Szőnyi Judit, az Általános és Alkalmazott Földtani Tanszék egyetemi docense. A rendezvény a Természettudományi Kar Kari Tanácsától „Eötvös Conference in Science” minősítést kapott.

Részletes program

Időpont: 2013. szeptember 4–7.
Helyszín: ELTE TTK Gömbaula (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A)